Vítejte na blogu Živá hudba Podluží

Petr Koudelka a Klára Dymáčková

pro vás s láskou

 

Krajinou vína, písní a tanců

Docela se mi zamotala hlava, pojal jsem totiž plán nějak jednoduše Vám dát, milí návštěvníci, mapu odkazů na kulturní akce, ke kterým patří neodmyslitelně pestrá nabídka vína.

Poslední dobou však akcí přibývá, všelijak se kříží, tak že často se až stává, že hosté jsou informováni více než my samotní ubytovatelé.

Je to nová doba, kdy host může svojí znalostí překvapit, a proto se rozhovorům s nimi nevyhýbáme.

Jeden není dost chytrý.

Rád bych tedy na této stránce a v tomto příspěvku vybral pár zajímavých odkazů jak se můžete bavit a co všecko můžete u nás na jižní Moravě zažít.

Víte že jižní Morava by se do Německa vešla 50x!

Přesto je tak rozmanitá, že vás na každém kilometru čeká jiná scenérie, jiný zážitek a rozmanitá vína v závislosti na mikroklimatu a půdních podmínkách.

https://www.wineofczechrepublic.cz/

To je , panečku, kulturní asimilace, s „tažením na východ“ nikdo už neobstojí, tahle země prostě jednoho pohltí, přeformátuje, a už dál nepustí.

Můj kamarád Petr Lunga to říká slovy:

“ Slováci to už pochopili, já dím a co měli pochopit, no že se už pustili „prsou Velké Moravy“, a založili si vlastní stát. Jen Češi to ještě nepochopili, a tak se drží “ Velké Moravy“, jejího vína, a možná dojde i na ty prsa, zvláště jsou-li akce bujaré a hromadné.

Ale už sem s tím odkazem, a neprobouzejme žádné národostní vášně, což já, pražák žijící ve vesničce folkloristické, dělat určitě nechci.

Jak to u nás vypadá, a co všechno máme ukazuje stránka obce Moravská Nová Ves.

https://www.mnves.cz/

Valtice jsou hlavní město vína, to je cíl číslo jedna pro milovníky vína bez diskuze.

https://www.valtice.eu/

Zpět však z nedalekých Valtic a přilehlého světoznámého areálu do tradiční vesnické oblasti Podluží.

Pěkný přehled akcí uvádím zde:

https://slovackyregion.cz/podluzi/region-podluzi#utm_source=search.seznam.cz&utm_medium=ppd&utm_content=premise_link_firmy&utm_term=www%2epodluzi%2ecz&utm_campaign=firmy.cz-2316761

Dočetli jste až sem, za což Vám děkuji.

Přehled mohu průběžně upravovat, a budu rád za tipy a doporučení.

S pozdravem, Petr Koudelka- ubytovatel a hudebník

PS: A proč se ubytovat právě u nás v Ubytování Za vodou v Moravské Nové Vsi, a získat tak neférovou výhodu při svém ubytování naleznete právě tady, tak vstupte:

Vítejte na domácí stránce

 

 

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.